Kasy fiskalne

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu w zakresie kas fiskalnych współpracujemy głównie z liderem w produkcji kas fiskalnych na Polskim rynku – właścicielem marki NOVITUS (firmą COMP). Firma ta oferuje najlepsze i najmniej awaryjne urządzenia fiskalne, a jeżeli już zdarzy się awaria, wtedy ze względu na lokalizację pozwala nam w większości przypadków dokonać skutecznej interwencji, łącznie z naprawą urządzenia fiskalnego czy wymianą pamięci fiskalnej z pomocą serwisu producenta nawet w ciągu jednego dnia! (dotyczy kas fiskalnych zlokalizowanych w okolicach miejscowości Nowy Sącz, Grybów, Tarnów, Gorlice).

Pamiętaj! Szybka i skuteczna interwencja to najmniejsze straty dla Twojego biznesu!

Zgodnie z prawem, brak możliwości wystawienia paragonu fiskalnego wymaga wstrzymania prowadzenia sprzedaży. Najczęstszymi tego przyczynami są awarie urządzenia fiskalnego lub zapełnienie pamięci fiskalnej kasy lub drukarki fiskalnej. W obu przypadkach ryzykujemy poniesieniem wymiernych, często poważnych strat, również wizerunkowych a także narażamy się na niepotrzebne nerwy. O ile interwencja i naprawa prostej awarii może trwać krótko, o tyle uruchomienie urządzenia po zapełnieniu pamięci fiskalnej to operacja złożona z kilku czynności:

  • dokonaniem odczytu zapełnionej pamięci fiskalnej (w przypadku niektórych Urzędów Skarbowych konieczna jest obecność przedstawiciela Urzędu Skarbowego)
  • dostawą urządzenia do serwisu producenta wraz z potwierdzonym przez Urząd Skarbowy protokołem odczytu
  • oczekiwaniem na wymianę i montaż nowej pamięci fiskalnej przez serwis
  • odbiór urządzenia z serwisu i dostawę do miejsca użytkowania
  • montaż i fiskalizacja, czasem także programowanie urządzenia

Jak można się domyśleć, czynności te wymagają czasu, co w najlepszym przypadku powoduje wstrzymanie sprzedaży zwykle na około 1 dzień oraz ich całościowy koszt zawiera się w zakresie od 800 zł netto (najmniejsze kasy fiskalne) do nawet 1200 zł netto (drukarki fiskalne). W wielu przypadkach zalecamy wtedy zakup nowego urządzenia, co skraca czas oczekiwania na zwrot urządzenia z wymienioną pamięcią fiskalną. Nowe urządzenie jesteśmy w stanie dostarczyć szybciej, dzięki czemu sprzedaż może zostać wznowiona. Pozostaje wtedy jedynie konieczność odczytu zapełnionej pamięci fiskalnej do dwóch tygodni (przy zakupie nowego urządzenia zwykle czynność ta wykonywana jest gratis). Zalecamy też wtedy mimo wszystko wymienić pamięć na nową i urządzenie przeznaczyć na zastępcze.

Ważne! Urządzenie fiskalne posiada ograniczoną ilość raportów dobowych do 1830. Zazwyczaj to około 5-6 lat od fiskalizacji!

Wydruk raportu dobowego jest wymogiem określonym przez przepisy i musi być wykonywany codziennie na koniec dnia sprzedaży/zmiany kelnerskiej. Numer raportu znajduje się na każdym z raportów dobowych. Warto sprawdzać ten numer, aby nie „przespać” momentu, gdy osiągnie numer 1830 – co wiąże się z zablokowaniem urządzenia.

Aby jednak uniknąć powyżej opisanych kłopotów i związanych z nimi strat, najlepiej wcześniej pomyśleć o urządzeniu zastępczym. Pozwala ono na kontynuację sprzedaży w obu awaryjnych przypadkach, i spokojne zgłoszenie awarii urządzenia głównego w celu jego naprawy. Dodatkowym ewentualnym zyskiem jest przypadek pierwszego zakupu urządzenia fiskalnego do firmy, gdy możemy skorzystać ze zwrotu (700 zł, nie więcej niż 90% ceny urzadzenia) z Urzędu Skarbowego. Zakupując urządzenie zastępcze, zyskujemy możliwość zwrotu do obu urządzeń (oszczędność zwykle na poziomie 1400 zł netto).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.